Точні причини ендометріозу як захворювання не з'ясовані, проте вважається, що тут є зв'язок з порушеннями на гормональному рівні, з продукцією естрогенів в першу чергу. Також схильність до захворювання спостерігається у дочок жінок, які отримували в період вагітності синтетичний естроген.
Всередині порожнини матки знаходиться слизова оболонка (ендометрій), яка в період менструального циклу може змінюватися. Якщо не наступила вагітність, починається менструація, в ході процесу оболонка відновлюється.
Ендометрій в процесі відторгнення може потрапити в м'яз стінки матки, ставши причиною виникнення аденоміозу, або внутрішнього ендометріозу. Інші випадки поширення: на труби, на яєчники, на шийку матки або статеві органи зовнішньої частини (зовнішній ендометріоз).
Можуть виникати рецидиви захворювання, особливо часто це проявляється, коли лікування перервано. У період, коли мають місце і ендометріоз і вагітність одночасно, захворювання значно слабшає, а після менструальної паузи зазвичай зникає.
Ендометріоз відноситься до доброякісного захворювання, під час його протікання ніколи не буває переродження в злоякісну пухлину. Але ми все одно радимо періодично відвідувати лікаря-гінеколога, наприклад, у медичному центрі Унімедікал - unimedical.com.ua, що знаходиться в Чабанах по вулиці Покровська 24-А, а поруч такі населені пункти як:
- Круглик;
- Лісники;
- Глеваха;
- Віта Поштова;
- Хотів;
- Ходосіївка;
- Гатне;
- Новосілки;
- Іванковичі;
- Мархалівка;
- Крюківщина;
- Васильків;
- Вишневе;
- Теремки;
- Софіївська і Петропавлівська Борщагівка;
- Обухів;
- Фастів;
- Українка;
- Макаров.
Зазвичай, вік жінок схильних до ендометріозу - 25-45 років. Як не сумно, і аденоміоз, і зовнішній ендометріоз можуть стати причиною безпліддя.
Симптоми внутрішнього ендометріозу:
- Іноді симптоми можуть бути відсутніми;
- Часта маткова кровотеча з наявністю згустків крові;
- Болі в області попереку, болі під час статевих актів, застій крові в області таза;
- Іноді, під час повторних кровотеч, важкі анемії.
Симптоми зовнішнього ендометріозу:
- Іноді симптоми відсутні;
- Часті болі різних типів, які мають властивість посилюватися в передменструальний період. Це і дисменорея (гострий біль при овуляції), і болі внизу живота, і болі глибокого характеру при статевому акті, болі в області крижів або попереку, болі під час дефекації;
- Деякі випадки утрудненого сечовипускання і біль в сечовому міхурі;
- Рясні кровотечі при місячних і в період між ними.